Римська баня

Останнє редагування : 10.09.2013 .
Римська баня - LvivMarket.net
Договірна В наявності
Відгуки

Стародавній Рим славився своїм мистецтвом будувати лазні. Варіанти існували як для бідних верств населення, так і для заможних людей. Для других будували розкішні комплекси-терми. Сучасні архітектори і дизайнери, колишню розкіш Римських Терм намагаються відновити, створюючи салони подібні термам. Деякі терми в Стародавньому Римі вміщували в собі навіть до 2500 чоловік. Сьогодні вражає кількість приміщень в римських лазнях для всіляких банних процедур. На території лазні перебували фонтани, басейни і ванни. Будівельники навіть розробили систему опалення для підлоги.

Вже в той час римляни застосовували контрастне обливання, поперемінно занурюючись то в гарячу, то в холодну воду. Вчені, які займалися розкопками древньої Помпеї, виявили на її території залишки лазень. Вони були маленькі, але при цьому кількість приміщень дивувало. Перед входом у лазню був парк, де можна було відпочити і здійснювати прогулянки, майданчик для спортивних занять і гімнастики.

Починалися помпейскі лазні з приміщення витягнутої форми, яке служило роздягальнею. Воно було прикрашено ліпниною, статуями і портретами Нептуна. З роздягальні двері вели в кімнату з великим куполоподібною стелею, стіни якої були розписані зображеннями птахів, тварин, рослин. У цій кімнаті стояли два басейни з холодною і гарячою водою. З роздягальні можна було також потрапити в парну з піччю, вона трохи нагадувала руські лазні. Але все-таки, по справжньому римляни парилися в іншій парній - у кальдарії. Тут пар був вологий, а стіни та підлога підігрівалися автономною системою опалення. Тут же знаходився фонтан, де римлянин міг прийняти душ. До речі, конденсат, який утворювався на стінах кальдарію, за спеціальними жолобками на стінах стікав в загальну каналізацію. Римляни гріли свої лазні дровами. Вони так обробляли дрова, що вони навіть не диміли. Для цього з поліна знімали кору, мочили, висушували, а потім просочували спеціальними оліями.

Терма - місце для релаксації

Римські терми служили не тільки для оздоровлення та релаксації. Багато культурних зборів, диспутів та спортивних змаганнь проводили в приміщеннях терми. Тут можна було знайти приміщення для масажу, тренувань, художніх виставок і навіть для торгівлі. Щодня для того, щоб обслужити потреби лазні, йшло близько 800 тис. літрів води. Милися римляни милом із золи та козячого сала, а також піском, який збирали на берегах Нілу. Обслуга терм виконувала всі необхідні процедури. Тут відвідувач міг вимитися, пройти сеанс масажу, його голили і стригли. Популярністю користувався масаж з втиранням в тіло всіляких цілющих трав.

Правителі Риму на будівництво лазень не скупилися. Вони закуповували найдорожчі матеріали для приміщень, такі, які навіть у палацах і храмах були рідкістю. Для роботи над кожною кімнатою наймали відомих і талановитих архітекторів. Цілі системи фонтанів, водоспадів, підвісних садів, а також ванни-гойдалки можна було побачити тут. У приміщеннях стояли скульптури правителів і богів, а стіни були прикрашені дорогими розписами. Навіть посуд і тази для купання були зі срібла і золота. Власне, саме під впливом римських лазень створювалися хамами - східні чи турецькі лазні.

Способи доставки
  • Нова Пошта
  • Самовивіз
  • Інтайм
  • Автолюкс
  • Гюнсел
  • Нічний Експрес
Способи оплати
  • Передоплата
  • Накладений платіж
  • Готівковий розрахунок
  • Безготівковий розрахунок

Відгуки про Римська баня

Залишити відгук
Напишіть відгук
Невірний email