Головна Товари Ділові послуги Юридичні послуги Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах


Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах, Львів

Контактна інформація

Адрес...........................Львів, 79011, м. Львів, вул. Зарицьких 26, офіс 12 (подивитись на карті міста)
Сайт............................ degtyarenko-ta-partnery.lvivmarket.net
Телефон..................... +380 << показати телефон
Email............................ Написати листа

Детальний опис Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах

З метою забезпечення реалізації закріплених прав і свобод людини та громадянина Конституція України встановлює відповідні правові гарантії. Зокрема, у частині першій статті 59 Конституції України закріплено право кожного на правову допомогу. Право на правову допомогу - це гарантована Конституцією України можливість фізичної особи одержати юридичні (правові) послуги.

Процесуальним законодавством передбачена можливість стягнення витрат на правову допомогу з протилежної сторони в процесі у разі винесення позитивного рішення суду на вашу користь. Так, ч. 1 ст. 88 ЦПК України закріплює, що стороні, на користь якої винесено рішення, суд присуджує з іншої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

У свою чергу, ст. 79 ЦПК України відносить до судових витрат і витрати на правову допомогу. Таким чином, при стягненні витрат на правову допомогу визначального значення набуває саме документальне підтвердження понесених витрат. При цьому, необхідно мати на увазі, що ніде не встановлено, що витрати на правову допомогу повинні бути доведені лише певними засобами доказування.

Для стягнення витрат на правову допомогу необхідно довести, що:
- витрати, які були понесені, є витратами саме на оплату юридичних послуг (для цього в касовому ордері, або в іншому платіжному документі у графі "Призначення платежу" повинно бути вказано, що оплата здійснюється саме за юридичні послуги);
- юридичні послуги пов'язані з розглядом конкретної справи (для цього необхідно вказати зв'язок між понесеними витратами та відповідною справою).

Допустимі варіанти доведення витрат на правову допомогу:

1. Договір про надання юридичних послуг на конкретну суму.
За загальним правилом відповідно до вимог ст. 208 ЦК України угоди між юридичними особами та угоди між фізичною та юридичною особою (крім угод, передбачених ч. 1 ст. 206 ЦК України) укладаються у письмовій формі. У такому договорі має бути чітко зазначено, які саме обов'язки бере на себе адвокат, в якій справі, вартість послуг і порядок їх оплати.
Підтвердженням оплати наданих юридичних послуг є:
- для юридичних осіб - пред'явлення платіжного доручення про отримання юридичною фірмою зазначених грошових сум.
- для фізичних осіб - пред'явлення оригіналів квитанцій до прибуткового касового ордеру, підписаних і завірених печаткою (необхідно ідентифікувати договір: номер, дата укладення, і вказати суму).
Аналізуючи судову практику, пред'явлення суду копії договору та оригіналів платіжного доручення або квитанцій до прибуткового касового ордеру, в більшості випадків, є достатнім для задоволення вимог щодо стягнення витрат на правову допомогу.

2. Договір про надання юридичних послуг з разовою оплатою послуг.

Такий договір також укладається в письмовій формі відповідно до вимог ст. 208 ЦК України, в тексті самого договору чітко визначаються види послуг, з зазначенням вартості кожної з них окремо.
Оплата підтверджується оригіналами квитанцій до прибуткового касового ордеру, підписаними та завіреними печаткою, або платіжного доручення, в якому обов'язково повинно бути зазначено, що оплата здійснюється згідно за конкретним договором (вказати номер, дату укладання).
Факт виконання послуг підтверджується також актом прийому-передачі виконаних робіт, який підписується сторонами.
Лише за наявності перелічених письмових доказів (відповідно до ст. 64 ЦПК України) суд може вважати витрати на правову допомогу доведеними.

3. Разова оплата наданих послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 206 ЦК України усно можуть здійснюватися операції, які повністю виконуються сторонами у момент їх здійснення.
Також зазначено, що не можуть вчинятися усно угоди, для яких недотримання письмової форми тягне за собою їх недійсність. Стаття 218 ЦК України чітко закріплює, що за загальним правилом недодержання письмової форми, яка встановлена законом, не тягне за собою недійсність угоди. Недодержання письмової форми угоди тягне за собою її недійсність лише у випадку, якщо це встановлено законом.
Глава 63 ЦК України не містить положення щодо недійсності договору про надання послуг у разі недотримання письмової форми договору.
Таким чином, укладення з фізичною особою договору в письмовому вигляді кожного разу не є обов'язковим для юридичної фірми. У такому випадку, в результаті оплати відповідної послуги фізичній особі видається квитанція до прибуткового касового ордеру із зазначенням дати та виду послуги, яка була надана.

Стягнення витрат на правову допомогу за такими квитанціями ускладнюється з таких підстав:

Положення ч. 3 ст. 215 ЦК України дають можливість визнати такий договір недійсним судом. Якщо одна зі сторін, або інша зацікавлена особа заперечує дійсність цієї угоди з підстав, які встановлені законом, така угода може бути визнана судом недійсною;
Важко довести, що наявна квитанція відноситься до витрат, понесених у зв'язку з конкретною справою, якщо в ній чітко не вказано вид послуги (наприклад, питання, з якого надавалась усна консультація, або повна назва документа із зазначенням сторін, що беруть участь у справі, в разі складання процесуального документу).

Таким чином, за наявності вищезазначених доказів витрати на оплату юридичних послуг підлягають стягненню, як судові витрати в рамках інших витрат, які пов'язані з розглядом справи. При цьому, потрібно пам'ятати, що стягненню підлягають не тільки витрати на послуги адвоката, а й оплата послуг юристів-представників (не адвокатів). Така позиція підтримується і Конституційним Судом України в своєму Рішенні від 16.11.2000 року, з тексту якого випливає, що особа з метою надання правової допомоги має право вибрати будь-яку особу, яка є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги.

При оскарженні розміру витрат на правову допомогу іншою стороною в процесі необхідно враховувати положення Постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 року № 590 "Про граничні розміри компенсації витрат, пов'язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави".

Фото Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах

Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах фото 0

Товари схожі на Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах

Інші товари схожі на Стягнення витрат на правову допомогу в цивільних процесах

Консультации по гражданскому праву луцьк
 
 
Составление исковых заявлений луцьк
Юридична допомога луцьк
  грн.
Про нас
lvivmarket.net
Торгова площадка Львова
Соpyright © 2009-2015
Користувачам
Власникам бізнесу