Гвоздика, Львів

Гвоздика
Товар в наявності
+380 << показати телефон

Ціна: 15 грн.
Товар від надійного постачальника
  
<< Попередній товар Наступний товар >>

Контактна інформація

Постачальник.............. ГалСад (+ додати відгук)
Адрес...........................Пустомити, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Давидів, вул. Бандери, 88 (подивитись на карті міста)
Сайт............................ galsad.lvivmarket.net
Телефон..................... +380 << показати телефон
Email............................ Написати листа

Детальний опис Гвоздика

Гвоздика - Gvozdika.
Гвоздика - кущиста рослина з роздутими вузлами пагонів і супротивним плоским або злегка жолобчастим листям. Квітки частіше одиночні, прості, рожеві або бузкові або зібрані в кінцеве малоквіткове рихле щитоподібне суцвіття. В декоративному садівництві вирощуються і численні гібриди, у тому числі і ремонтантні. Одні сорти утворюють низькорослий компактний кущ, інші - високий і розкидистий.

Діаметр горщика 10 см., висота рослини 20 см.

Рослини в теплиці можуть відрізнятись від зображення на сайті.

Українська назва: Гвоздика
Латинська назва: Dianthus
Родина: Гвоздичні -Caryophyllaceae
Батьківщина: Середземноморя
Легкість вирощування: Для тих, хто має деякий досвід
Період декоративності: Залежно від сорту

Гвоздика - кущиста рослина з роздутими вузлами пагонів і супротивним плоским або злегка жолобчастим листям. Квітки частіше одиночні, прості, рожеві або бузкові або зібрані в кінцеве малоквіткове рихле щитоподібне суцвіття. В декоративному садівництві вирощуються і численні гібриди, у тому числі і ремонтантні. Одні сорти утворюють низькорослий компактний кущ, інші - високий і розкидистий.

Найбільш поширені такі сорти.

Червоні з різними відтінками основного забарвлення: Вільям Сім (William Sim), Дон Сєрра (Don Sierra), Дон Діабло (Don Diablo), Дипломат (Diplomate), Жокер (Joker), Ромео (Romeo), Ред Саманта (Red Samanta), Ред Сім (Red Sim), Саломе (Salome), Сканія (Scania), Танга (Tanga), Шокінг Пінк Сім (Chocking Pink Sim), Ванесс (Wanesse) - квітки лілово-червоні.

Гвоздика ремонтантна може рости при дуже широкому діапазоні температур. Оптимальна денна температура влітку 18-23°С, восени і навесні - 12-15°С, взимку - 9-11°С. Проте температура повітря вдень повинна відповідати інтенсивності освітлення. При їх невідповідності погіршується якість: зменшуються розміри квіток, товщина стебла, відбувається розтріскування квіток тощо, із оптимальних умовах вирощування температура вночі повинна бути на 2-4 ° нижча, ніж денна в осінньо-зимовий період. Якщо температура вдень нижча оптимальної, то утворюються широкі листки, збільшується розмір квітки, зменшується довжина пагонів. Коли температура вдень вища оптимальної, то зменшується розмір квіток за рахунок прискорення темпів їх росту, пагони передчасно деревяніють і гірше розгалужуються, затримується відростання бокових пагонів. При температурі . вночі нижчій від оптимальної, спостерігається повільний ріст рослин, дуже затримуються строки цвітіння, формуються довгі пагони, великі пупянки квіток, бліде їх забарвлення. Якщо ж температура вночі вища оптимальної, то утворюються тонкі неміцні пагони,інтенсивніше забарвлення квіток і менше їх розмір.

Гвоздика особливо чутлива до низької температури в осінній та весняний періоди, під час формування квіток. Зниження температури до 8-9°С і менше у цей період призводить до утворення додаткової кількості, пелюсток у квітках і в подальшому розтріскуванню квіток, кількість яких може становити 60 % і більше. Низька температура під час росту пупянка сприяє утворенню в квітці додаткових точок росту і розтріскуванню пупянків. Контроль температури в період входження рослин у фазу 7-8 пар листків восени, взимку, навесні, витримування температури дня і ночі в цей час (вночі 9- 10°С, вдень на 2-4 °С вище залежно від освітленості) можуть значно поліпшити якість. Температура субстрату має також велике значення. Якщо вона нижча 7-8°С, то погіршується винос елементів живлення з грунту, кореневі волоски малоактивні. Підґрунтовий та надґрунтовий обігрів позитивно впливає на повітрообмін, сприяє кращому диханню кореневої системи, підвищує засвоюваність елементів живлення.

Інтенсивність світла і тривалість дня мають виключно важливе значення для оптимізації умов вирощування.

Велике значення має фотоперіодична дія. Гвоздика ремонтантна є факультативною рослиною довгого дня, тобто, чим довше день, тим швидше закладаються квітки.. Хоча 16-годинний світловий день для розвитку квіток достатній, проте безперервність у період їх закладання найбільше впливає на індукцію квіток. Закладання їх відбувається швидше не тільки при подовженні дня більш як 16 год, але й у міру підвищення інтенсивності світла. У період слабкої природної інтенсивності світла, при короткому дні (восени, взимку, навесні) закладання квіток на пагонах затримується, збільшується кількість пар листків на пагонах максимально до 22-27 замість звичайних 11-16.

При вирощуванні гвоздики методом керованої культури з використанням додаткового джерела світла необхідно врахувати такі фактори: пори року; готовність пагонів до фотоперіодичної реакції; природну тривалість дня; можливість використання джерела світла з різною інтенсивністю світлового потоку в червоній і далекій червоній частині спектра (тобто типи ламп).

Повітря. Його температура, склад, вологість мають певне значення у створенні оптимальних умов для розвитку рослин. Гвоздика любить добрий повітрообмін. Тому особливо в період інтенсивного росту рослин, необхідно регулярно провітрювати, виключаючи зимові місяці з низькими температурами. Низька вологість повітря знижує фотосинтез, висока - затримує транспірацію і надходження елементів живлення до рослин. Оптимальна вологість повітря влітку 60-65 %, восени і навесні до 70, взимку до 60 %.

Полив взимку теплою водою (не нижче 15°С ) сприяє підтриманню більш високої температури грунту. В зимові місяці температура грунту для нормального росту рослин повинна становити 9-10°С. Влітку оптимальна вологість грунту на рівні 75- 80 % НВ забезпечує добрий ріст насаджень. Якщо рослини не пошкоджені іржею, то можна застосовувати випарне охолодження у найжаркіші години. Водоспоживання зростає у міру збільшення маси рослини і досягає максимуму . Хоча гвоздика дуже стійка проти високих концентрацій солей у субстраті, проте якість поліпшується у міру зниження кількості солей у ньому до 2-3 г на 1 л. Воду для поливу у зимові місяці слід підігрівати до 18-20°С, поливати холодною водою (5-6°С) взимку та влітку (нижче 10°С) не дозволяється. В осінньо-зимово-весняний період поливають у першій половині дня .

Гвоздика дуже вимоглива до рівня забезпеченості ґрунтів поживними речовинами. За 1 рік культури з 1 м площі винос азоту становить до 80-100 г, фосфору - 7- 10, калію - 120-150, магнію - 30-35 г. Це солевитривала культура, яка переносить без помітного пригнічення наявність до 0,8-1 % водорозчинних солей у грунті. Проте високі врожаї та якість стримують при більш низькій загальній засоленості субстрату. Співвідношення азоту і калію у субстраті змінюють по фазах росту. У молодих насадженнях влітку це співвідношення повинне становити у водній витяжці 1 : 1,2, а взимку в плодоносних - 1 : 2.

При достатній забезпеченості грунтів мінеральними і органічними елементами підживлення рослин необхідно регулярно проводити невеликими дозами відповідно до аналізу. Поливати бажано разом з підживленням. Для цього використовують розчини, що містять 1-3 г добрив на 1 л води. При регулярному поєднанні поливу з рідким підживлюванням ; достатня загальна концентрація солей у розчині 0,1-0,2 %. Наприклад, кальцієва селітра - 900 г, калій сірчанокислий - 250, суперфосфат подвійний - 50, магній сірчанокислий - 55, борна кислота - 2,8 г на 1000 л. Загальна концентрація - 1,3 г/л.

Роль окремих елементів живлення достатньо добре вивчена. Азот збільшує масу, врожай квітів. Проте високі його норми у зимові місяці збільшують ламкість стебел та крихкість, а також довжину міжвузлів. При доброму водозабезпеченні рослин взимку азот повинен знаходитися на нижній межі. Влітку добре вносити аміачну селітру, сечовину, проте загальна кількість аміачного азоту не повинна перевищувати 40 % загального вмісту азоту. Взимку калійна і кальцієва селітри як джерело нітратного азоту і кальцію незамінні у доповненні до інших видів добрив. Ці добрива ефективні і влітку. Фосфор позитивно впливає - на забарвлення і розмір квіток, посилює ріст гвоздики, але в ґрунтовому розчині кількість рухомого фосфору відносно невелика порівняно з його валовим запасом. Наявність фосфору в дозі 15- 20 мг/л грунту в водній витяжці є достатньою. При доброму стані рослин, активному рості споживання калію завжди лишається високим. Квітуча гвоздика позитивно реагує на підвищений вміст калію в грунтах до верхньої рекомендованої межі особливо восени і взимку. До початку бутонізації норми калію витримують на нижньому рівні, а потім поступово підвищують до верхнього. При нестачі калію нижні листки на рослинах засихають; зменшуються темпи росту на молодих пагонах, стійкість рослин проти деяких хвороб. Кальцій і магній є дуже важливими елементами живлення гвоздики. Оптимальна кількість цих елементів забезпечує добрий ріст, міцне стебло, ліквідує численні негативні явища (засихання кінчиків листків, квіток, хлорози на дорослих листках, пожовтіння листків, потоншення пагонів). Внесення кальцієвої селітри, крейди і одночасне підтримування показника кислотності рН на рівні 6,6-5,7 забезпечує рослини кальцієм.

Серед мікроелементів найважливішим є бор. Він активізує находження в рослини калію, кальцію, фосфору, активний при слабокислій реакції (рН 6,5-6,7), при рН, близькій до нейтральної (6,8-6,9), утворюються важкодоступні сполуки бору з кальцієм, натрієм, магнієм. Щорічне внесення 2-3 г борної кислоти на 1 м грунту є достатнім. Інші мікроелементи вносять у грунт в такій кількості: Мn - 1-2 кг/га, Zn - 1-2, Сu - 1-2, Мо - 0,2, Fе - 10 - 15 кг/га (з врахуванням внесення їх з органікою, водою).

Для гідропонного розчину і періодичного підживлення мікроелементами застосовують такий розчин: на 1000 л води заліза сірчанокислого - 10-15 г, цинку сірчанокислого - 0,2, кислоти борної - 1,5-2,0, марганцю сірчанокислого - 0,15-0,2, амонію молібденовокислого - 0,1, кобальту сірчанокислого - 0,1г.

Гвоздику вирощують на різних ґрунтових субстратах, що мають відповідні фізичні властивості і добрий фітосанітарний стан. Такі ґрунти створюють за рахунок домішок розпушуючих матеріалів (торф, тирсові компости, кора, добре розкладений гній). Залежно від застосовуваного субстрату покажчик кислотності варіює від 6,5 на мінеральних субстратах до 5,5 на верховому торфі. Застосовують також малообємні ґрунтові субстрати товщиною 12-18 см на плівкових піддонах і малообємні мінераловатні субстрати (різновид гідропонного способу). У звязку з необхідністю підтримання доброго фітосанітарного стану ґрунтів, без чого не можна одержувати стабільні і високі врожаї гвоздики, нова технологія вирощування на мало-обємних мінераловатних і. ґрунтових субстратах дуже перспективна.

Застосовують різні способи вирощування: малообємна культура на мінераловатних субстратах, на верхових торфах, у тому числі на торфоплитах, насипних грунтах. При культурі вищенаведеними методами ґрунти ізолюють від зараженого підґрунтя синтетичною плівкою. Можна для цього використовувати стелажі. Широко застосовують також гідропонні теплиці із субстратом з щебеню.

При традиційній технології і садінні у лютому гвоздика цвіте з липня, при 2-разовому прищипуванні - з серпня. При культурі другого року зимовий і осінній урожай невеликий, а основну масу квітів одержують у червні- липні.

При садінні у квітні- травні гвоздика цвіте з серпня - вересня, а при 2-разовому прищипуванні - з жовтня. При культурі другого року зимовий урожай трохи вищий, ніж при більш ранніх строках, а основний урожай одержують у червні-липні.

Садіння в червні-липні при традиційній технології у перший рік дає невеликий урожай, зимове цвітіння дещо вище, ніж при більш ранніх строках садіння, масове цвітіння також в червні-липні.
Шкідники та хвороби. Хвороби гвоздик можна поділити на 3 групи.

1. Хвороби, що локально заражують надземну стеблову частину. Вони повязані із зараженням посадкового матеріалу, хоча можуть легко поширюватися із заражених рослин вітром, водою, механічно тощо. Це іржа, гетероспоріоз (кільцева плямистість), сіра гниль. Ця група хвороб повязана з невідповідністю умов вирощування. Для їх запобігання необхідно висаджувати здоровий садивний матеріал, підтримувати необхідну температуру і вологість повітря, проводити профілактичну обробку рослин фунгіцидами і раз на місяць із зміною препаратів.

2. Хвороби, Що викликають вянення рослин - гнилі стебел, прикореневі гнилі. Ці хвороби частіше бувають комплексного характеру.

Найбільш поширені: судинний фузаріоз, фузаріозні гнилі, вертицильозне вянення (фіалофороз), бактеріальне вянення. Заносять із посадковим матеріалом і зараженим ґрунтом, де збудники хвороб знаходяться 5-7 років і більше.

Фузаріозні гнилі (ф.розеум, ф. кульморум) передаються ще й повітряним шляхом. Заражаються рослини при високій вологості грунту в прикореневій зоні. Боротьба з хворобами вянення перш за все полягає у використанні чистих від хвороб субстратів, здорового садивного матеріалу, карантинних заходів. Перспективні нові стійки сорти.

Заходи боротьби. Перед садінням рослин необхідно проводити комплексну дез-инфекцію теплиць. Проти шкідників проводять аерозольну обробку теплиць

3. Вірусні хвороби. Відомо їх більш як 10 видів, але найпоширенішим є крапчастість гвоздики, кільцева плямистість, мозаїка гусимця, кільцеве гравірування.

Вирощування оздоровленого меристемного садивного матеріалу - ефективний спосіб боротьби з цими хворобами.

Шкідники гвоздики.

Найбільше пошкоджують рослини кліщі, попелиці, трипси, совки. Проведення профілактичних заходів, виявлення і своєчасне знешкодження вогнищ - основа захисту від шкідників. Листки гвоздики стійкі проти дії препаратів. Гвоздика чутлива до багатьох гербіцидів, тому користуватися слід тільки перевіреними препаратами.

Фізіологічні хвороби. Розтріскування чашечки (часток оцвітини). Причиною цього є низькі (нижче 8°С) нічні температури у період формування квіток (генеративна фаза), велика різниця між денною та нічною температурами (7-8°С), нестача бору, зараження вірусом кільцевої плямистості. Для ліквідації цього явища в зимовий період закладання квіток температуру грунту необхідно підвищувати до 10°С, а навесні й восени - до 12-16°С, а також зменшувати перепад температур вдень і вночі до 6-8°С.

Деформація квіток. У пупянках формується декілька точок росту, різко збільшується кількість пелюсток. Цьому сприяє низька температура (6-10°С) при високій освітленості восени й навесні у період формування зародків квітки. Ефективним способом запобігання деформуванню є підвищення температури до 13-15°С з моменту утворення маленького пупянка (2-3 мм) і недопущення низьких температур у цей період.

Застосовують для озеленення мало- і середньогабаритних приміщень.

Фото Гвоздика

Гвоздика фото 0

Товари схожі на Гвоздика

Гортензія луцьк
55 грн.
Продаж кімнатних рослин луцьк
Гіпеаструм d13, h35 луцьк
35 грн.
Декоративні рослини для дому луцьк
Квітково-декоративні рослини луцьк

Інші товари схожі на Гвоздика

Декоративні садові рослини луцьк
Tsuga canadensis Jeddeloh луцьк
85 грн.
spiraea japonica Goldmound луцьк
65 грн.
Buxus sempervirens луцьк
120 грн.
Juniperus squamata Loderi луцьк
65 грн.
Про нас
lvivmarket.net
Торгова площадка Львова
Соpyright © 2009-2015
Користувачам
Власникам бізнесу