Гузманія, Львів

Гузманія
Товар в наявності
+380 << показати телефон

Ціна: 55 грн.
Товар від надійного постачальника
  
<< Попередній товар Наступний товар >>

Контактна інформація

Постачальник.............. ГалСад (+ додати відгук)
Адрес...........................Пустомити, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Давидів, вул. Бандери, 88 (подивитись на карті міста)
Сайт............................ galsad.lvivmarket.net
Телефон..................... +380 << показати телефон
Email............................ Написати листа

Детальний опис Гузманія

Гузманія (бромелія) (Guzmania) Ostara d13, h60.
Епіфітна рослина. Листя завдовжки 60 см, шириною 3 см, утворює рихлу розетку, язикоподібні, загострені до верхівки, зелені, покриті блідо-забарвленими лусками. Квітконіс прямостоячий. Листя на ньому щільно закривають квітконіс і нижню частину суцвіття. Суцвіття складне, пірамідально-волотисте, коротке (10 см), густе, вісь його гола. Нижнє листя на суцвітті відігнуте, широкоовальне, яскраво-червоні, з притиснутими лусками на верхівці. Колоски щільні, на ніжках, 2-3-квіткові, вісь колоска завдовжки до 1 см. Приквітки округлі, завдовжки 8-10 см, набагато коротше за чашолистки, голі. Чашолистки утворюють коротку трубку, злегка асиметричні, вузькоеліптичні, тупі, з жилками, голі або з розсіяними білими лусками. Пелюстки були зрощені, лопаті овальні, тупі, завдовжки до 2 см; тичинки не видаються з віночка. Квітне в квітні - травні.

Діаметр горщика 13 см., висота рослини 60 см.

Акційна ціна дійсна до закінчення товарних запасів.

(Про наявність товару запитайте у консультанта).

Українська назва: Гузманія

Латинська назва: Guzmania
Родина: Бромелієві - Bromeliaceae
Батьківщина: Західна Індія і південний захід Південної Америки.
Легкість вирощування: Для досвідчених квітникарів
Період декоративності: Залежно від виду
Гузманія: Доннелла-Сміта - Guzmania donnell-smithii D. Smith.

Епіфітна рослина. Листя завдовжки 60 см, шириною 3 см, утворює рихлу розетку, язикоподібні, загострені до верхівки, зелені, покриті блідо-забарвленими лусками. Квітконіс прямостоячий. Листя на ньому щільно закривають квітконіс і нижню частину суцвіття. Суцвіття складне, пірамідально-волотисте, коротке (10 см), густе, вісь його гола. Нижнє листя на суцвітті відігнуте, широкоовальне, яскраво-червоні, з притиснутими лусками на верхівці. Колоски щільні, на ніжках, 2-3-квіткові, вісь колоска завдовжки до 1 см. Приквітки округлі, завдовжки 8-10 см, набагато коротше за чашолистки, голі. Чашолистки утворюють коротку трубку, злегка асиметричні, вузькоеліптичні, тупі, з жилками, голі або з розсіяними білими лусками. Пелюстки були зрощені, лопаті овальні, тупі, завдовжки до 2 см; тичинки не видаються з віночка. Квітне в квітні - травні. 

Гузманія мозаїчна - Guzmania musaica Mez.

Епіфітна рослина. Листя завдовжки 70 см, шириною 4-8 см, в числі 15-20 утворює розкидисту розетку, язикоподібні, на верхівці округлі, цілокраї. Квітконіс прямий, коротший за листя розетки, листя на квітконосі широкоеліптичне, загострене, роздуте, яскраво-рожеве. Суцвіття просте, головчасте, з 12-25 квіток, неопушене. Приквітки яскраво-рожеві, широкі, зворотньояйцеподібні, загострені, шкірясті, удвічі коротше за чашолистки, охоплюють основу квіток. Квітки сидячі; чашолистки витягнуті, тупі, шоломоподібні, зрощені, шкірясті, жовтуваті, завдовжки 2,5-4,5 см. Пелюстки жовтувато-білі, завдовжки 3,5 см, під час цвітіння не видаються; тичинки коротше за пелюстки. Відомі різновиди: var. musaica - листя ясно-зелене з тонкими неправильними лініями. Квітне в червні, вересні; var. concolor - листя одноколірне; var. zebrina - листя з широкими смугами.

Гузманія нікарауанська - Guzmania nicaraguensis Mez.

Епіфітна рослина. Листя завдовжки до 6 см, шириною 2,5 см, в числі 10-15 утворює щільну келихоподібну розетку із зануреним в неї суцвіттям, язикоподібне, до верхівки звужується, знизу покриті дрібними бліднозабарвленими, притиснутими лусками, з часом стають голими, з помітними дрібними подовжніми червоними штрихами. Квітконіс неопушений. Листя на квітконосі прямостояче, притиснуте, нижнє - вузьколінійне, верхні - широкоеліптичне, з яскраво-червоні або червоно-коричневі. Суцвіття просте, небагатоквіткове, в контурі веретеноподібне, голе, завдовжки 7- 10 см. Приквітки формою подібні верхньому листю квітконоса, тонко плівчасті, тупі або широкозагострені, завдовжки 5 см. Квітки на коротких ніжках, прямостоячі; чашолистки еліптичні, зрослі внизу, завдовжки 2,5 см. Пелюстки жовті, зростаються в вузькоциліндричну трубку, вгорі вільні. Тичинки ледве виступають над віночком. Плід - коробочка. 

Гузманія одноколоса - Guzmania monostachia Mez.

Епіфітна або наземна рослина. Численне листя завдовжки 5-40 см, шириною 2 см утворюють густу розетку, вузьколінійні, загострені, жовто-зелені, знизу більш бліді, з неясними дрібноточковими лусками, які незабаром обпадають. Суцвіття - простий, витягнутий, багаторядний циліндровий колос, загострений на верхівці, завдовжки 8-15 см, в діаметрі 2-3 см. Вісь суцвіття пряма, гола. Квітконіс прямий, коротший за листя, голий. Листя на ньому овальне, загострене, нижні - блідо-зелені, верхні - з червоними штрихами. Приквітки овальні, загострені, тонкоплівчасті; у квіток - бліднозабарвленні, з помітними коричневими подовжніми штрихами; у стерильних - яскраво-червоні, рідше білі. Квітки прямостоячі, білі, завдовжки 2,3-2,9 см. Чашолистки завдовжки 1,8 см, оберненояйцеподібні, широкі, тупі, гладкі, шкірясті, частково зрослі. Пелюстки були зрослі, лопаті віночка еліптичні, тупі; тичинки не виступають з віночка. Плід - циліндрова коробочка з білим чубком завдовжки 2-3 см. Відомі різновиди: var. monostachia - листя одноколірне, приквітки квіток бліднозабарвленні, з темно-коричневими подовжніми штрихами. Квітне в червні, липні; var. variegata - листя зелене з білими штрихами; var. alba - листя одноколірні, нижні приквітки зелені, верхні - білі. 

Гузманія язичкова - Guzmania lingulata Mez.

Епіфітна рослина. Численне (15-30) листя завдовжки 30-45 см, шириною 4 см, в плоскій розетці, широколінійні, загострені, цілокрає, з дрібними точковими лусками. Квітконіс прямий, товстий, коротший за листя. Листя на ньому прямостояче, нижні - схожі з листям розетки, верхні - ланцетні, яскраво-червоні, утворюють обгорнення навкруги суцвіття. Суцвіття просте, щиткоподібне, багатоквіткове, до 7 см в діаметрі. Приквітки лінійні, шоломоподібні, коротше за квітки. Квітки на коротких товстих ніжках з лінійними вільними чашолистками і білими шоломоподібними пелюстками. Тичинки в значній мірі зрослі з пелюстками. Відомі різновиди: var lingulata - рослина крупна, з одноколірним листям шириною більше 2,5 см, суцвіття з червоним або рожевим прямостоячим листям. Приквітки шоломоподібні, квітки численні. Квітне в березні, серпні, грудні; var. саrdinalis - листя шириною 3-4 см, суцвіття багатоквіткове, листя при суцвітті розкидисте, яскраво-червоне, приквітки шоломоподібні. Квітне в березні, вересні; var. minor - невелика рослина, листя шириною не більше 2,5 см, одноколірне. Листя при суцвітті прямостояче, червоне. Приквітки злегка шоломоподібні. Квітки численні. Квітне в лютому - липні; var. flammea - листя завдовжки 24- 34 см, шириною 1-1,7 см. Суцвіття малоквіткове. Приквітки злегка шоломоподібні. Квітне в липні, серпні.

Гузманії віддають перевагу добре освітленим місця, проте в літній час їх потрібно оберігати від попадання прямого сонячного проміння. Оптимальна температура взимку - 15-18°С, влітку - 18-24°С. При зниженні температури рослина може загнити у основи. Максимальна температура влітку - 27°С при високій вогкості повітря. Для підтримки необхідної вологості повітря її потрібно щодня обприскувати з пульверизатора.
У гузманії слабка коренева система. При зайвій вологості грунту розетка легко загниває. Поливати рослину виключно в листову воронку водою кімнатної температури, що відстоялася. Звичайно при такому поливі частина води виливається на землю і злегка зволожує її, цього цілком достатньо. Лише в жаркий літній період може бути потрібно додатковий нерясний полив субстрату. Але необхідно стежити за тим, щоб у воронці постійно знаходилася вода. Лише в зимовий період на прохолодному підвіконні допустиме її повне висихання на декілька днів.

Підживлення можна здійснювати різними способами: обприскувати листя з пульверизатора, поливати розчином в розетку листя. У будь-якому випадку, підживлення доречне тільки в період активного росту дуже слабкою концентрацією розчину мінеральних добрив (приблизно в дозах, що чотири рази нижче рекомендується, для звичайних рослин).

Якщо листя приквітка почало бліднути і засихати - прийшов час акуратно вирізувати квітконіс для стимулювання утворення діток. Очікування молодого покоління може затягнутися. Дітки можна відділяти через два-чотири місяці після їх появи (залежить від їх розміру), не виймаючи материнську рослину з горщика. Для цього, заздалегідь видалити лист, в пазусі якого зявилася дітка, відрізати її гострим ножем. Зріз повинен бути направлений вертикально вниз, щоб разом з молодою рослиною відділилася частина коренів материнського. Після цього молода рослина висаджується в невелику миску з субстратом для бромелієвих. Додаткове укриття і нижній підігрів не потрібні.

При правильному догляді гузманія зацвітає через рік. Повноцінне цвітіння продовжується близько двох місяців, після чого яскравий приквіток втрачає забарвлення, а квіти засихають. Після цього материнська рослина далі рости не буде, а всі сили пустить на утворення численного потомства.

Гузманії висаджують в невеликі по діаметру миски (низькі горщики, у яких діаметр значно перевищує висоту). Оскільки рослина вельми недовговічна і має слаборозвинену кореневу систему, пересадка не має сенсу.

Грунт: мох сфагнум, невеликі шматочки соснової кори, листова земля, пісок (зразкові пропорції 2:2:1:1).

Пошкоджуються чорноюбромелієвою та іншими щитівками, мучнистим червцем, а також фузаріозним вяненням.

Застосовують для озеленення мало- і середньогабаритних приміщень.

Фото Гузманія

Гузманія фото 0

Товари схожі на Гузманія

Гортензія луцьк
55 грн.
Продаж кімнатних рослин луцьк
Гіпеаструм d13, h35 луцьк
35 грн.
Декоративні рослини для дому луцьк
Квітково-декоративні рослини луцьк

Інші товари схожі на Гузманія

Thuja occidentalis Danica луцьк
140 грн.
Picea abies Inversa луцьк
850 грн.
Buxus sempervirens луцьк
18 грн.
Pinus mugo Pumilio луцьк
85 грн.
Травосуміші луцьк
Про нас
lvivmarket.net
Торгова площадка Львова
Соpyright © 2009-2015
Користувачам
Власникам бізнесу