Гіпеаструм d13, h35, Львів

Гіпеаструм d13, h35
Товар в наявності
+380 << показати телефон

Ціна: 35 грн.
Товар від надійного постачальника
  
<< Попередній товар Наступний товар >>

Контактна інформація

Постачальник.............. ГалСад (+ додати відгук)
Адрес...........................Пустомити, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Давидів, вул. Бандери, 88 (подивитись на карті міста)
Сайт............................ galsad.lvivmarket.net
Телефон..................... +380 << показати телефон
Email............................ Написати листа

Детальний опис Гіпеаструм d13, h35

Гіпеаструм (Hippeastrum) d13, h35.
Гіппеаструм - цибулинна рослина. Цибулина велика, з ременоподібними листками завдовжки до 60 см і завширшки до 6 см. Квітки дзвоникоподібні або воронкоподібні, діаметром 18-22 см у великоквіткових сортів, трубчасті біля основи, тичинки великі з яскраво-жовтими або помаранчевими пиляками. Квітки зібрані по 2-6 у зонтикоподібне суцвіття, квітконос завдовжки до 70-115 см. Забарвлення квіток різноманітне. Лише сині та блакитні кольори не характерні для них.

Діаметр горщика 13 см., висота рослини 35 см.

Рослини в теплиці можуть відрізнятись від зображення на сайті.

Гіпеаструм

Українська назва Гіппеаструм
Латинська назва Hippeastrum
Родина Aмарилісові - Amaryllidaceae.
Батьківщина Америка і південна Африка
Легкість вирощування Квітникарі з деяким досвідом
Період декоративності Квітне взимку (січень-лютий) або весною (березень-квітень)

Гіппеаструм - цибулинна рослина. Цибулина велика, з ременоподібними листками завдовжки до 60 см і завширшки до 6 см. Квітки дзвоникоподібні або воронкоподібні, діаметром 18-22 см у великоквіткових сортів, трубчасті біля основи, тичинки великі з яскраво-жовтими або помаранчевими пиляками. Квітки зібрані по 2-6 у зонтикоподібне суцвіття, квітконос завдовжки до 70-115 см. Забарвлення квіток різноманітне. Лише сині та блакитні кольори не характерні для них.

Цибулина дорослої рослини складається з 12-24 лусок (близько 30 см у периметрі) з розташованими між ними 3-6 суцвіттями, що знаходяться в різних фазах розвитку (зачатки квітконоса закладаються після розвитку 4-го листка). Від моменту закладання суцвіття до цвітіння проходить 12-16 місяців. Чим крупніша і старіша цибулина, тим більше утворюється квіток на квітконосі. Тривалість цвітіння кожної квітки - близько 5 днів.

Гіппеаструм вигоночна культура.

Садова класифікація гіппеаструмів

Групи:

1. Дикорослі види, що культивуються.

2. Гібриди з довготрубчастими квітками.

3. Гібриди амариліс белладонна.

4. Гібриди Hippeastrum reginae.

5. Леопольд-гібриди (близькі за формою до Hippeastrum leopoldii).

6. Гібриди з орхідеєподібними квітками.

7. Гібриди з махровими квітками.

8. Мініатюрні гібриди.

9. Решта сортів і гібридів.

У середині груп сорти поділяються за строками цвітіння (ранні, середні, пізні) та за забарвленням.

Сорти раннього терміну цвітіння:"Эппл Блоссом". Квітки діаметром до 20 см, ніжно-рожеві, в центрі біло-рожеві з червоними штрихами. Квітне з середини січня до кінця лютого. "Букет". Квітки діаметром до 23 см, лососево-рожеві з більш темними жилками. Квітне з третьої декади січня до третьої декади лютого. "Фантастика". Квітки діаметром до 20 см, оранжеві, в центрі зелені, з променеподібними штрихами. Квітне з другої декади січня до кінця лютого.

Сорти середнього терміну цвітіння: "Белінда". Квітки діаметром до 19 см, червоні з округлими пелюстками, в центрі темно-червоні. Квітне з початку лютого до березня. "Марія Горетті". Квітки діаметром до 19,5 см, білі, в центрі салатні. Квітне з другої декади лютого до другої декади березня. "Родео". Дуже ефектний сорт. Квітки діаметром до 20 см, пелюстки округлі, темно-червоні, до центру більш темні, квітне з третьої декади лютого до кінця березня . "Екстаз". Квітки діаметром до 18 см, малинові, з рожевим відтінком, в центрі зелені. Квітне з початку лютого до третьої декади березня.

Сорти пізнього терміну цвітіння:"Атос". Квітки діаметром до 17,5 см, темно-червоні, з вишневим відтінком, в центрі більш темні, пелюстки округлі. Квітне з другої декади лютого до початку квітня. "Уайт Крісмас". Квітки ароматні, в діаметрі до 20 см, білі, в центрі зеленуваті. Квітне з середини лютого до початок квітня. "Куїн оф Шеба". Квітки діаметром до 18 см, червоні, з темно-малиновим відтінком, в центрі темно-бордові. Квітне з третьої декади лютого до другої декади квітня.

Гіппеаструм - світлолюбна рослина. Краще всього росте на вікнах південно-західної або південно-східної орієнтації. Влітку рослину можна виносити на відкрите повітря: йому не страшне пряме сонячне проміння. Взимку цибулини закопують наполовину в землю в невеликий горщик і зберігають при температурі 16?С. Потребує яскравого світла.

Необхідний регулярний полив і систематичне підживлення. Після появи перших паростків поливають рясно, використовуючи воду кімнатної температури.

Вологість повітря помірна. До утворення першої квітки рослині необхідне обприскування.

Для нагромадження поживних речовин, необхідні для квітування рослин, вегетація повинна тривати 6-8 місяців. Догляд у період вегетації полягає в систематичних поливаннях та розпушення грунту, поливах і підживленні рідким органічним або повним мінеральним добривом. Найоптимальніше відношення елементів у добривах рекомендують таке: азот (14%): фосфор(10%): калій (27%).

Концентрація добрив - 20г на 10л води, частота підживлення - раз на 10 днів.

При вегетації для подальшої вигонки і отримання квітування до визначеного строку необхідний період відносного спокою. В період спокою цибулини краще зберігати при температурі, близькій до 18°С, але їх не обовязково виносити до темного приміщення. В цей час видаляють засохлі листки. Після завершення періоду спокою цибулину потрібно вибити з горщика і ретельно обчистити від гнилих коренів, старих засохлих лусок, обробити слабким розчином перманганату калію і посадити в нову землесуміш.

Горщик при висаджуванні не повинен бути завеликим, бо у просторому посуді рослини довго не квітують. Від цибулини до краю горщика відстань має бути не більше 2см. На дренаж у горщик можна покласти шар невеликих черепків або камінців, деревне вугілля. Землесуміші повинні бути багаті на гумус середньої щільності для дорослих цибулин і легкими для сіянців, з pH 6-6,5. Для дорослих цибулин може бути придатною землесуміш, що складається з рівних частин перегною дернової землі, листяної землі, торфу та піску. Цибулини висаджують так, щоб їх третина знаходилась над субстратом. Для сіянців кращим субстратом є суміш з рівних частин листяної землі і перегною з додаванням піску.

В початковий період вигонки поливають помірно. Коли стрілка досягне висоти 3-5 см, полив посилюють. Від моменту появи стрілки до цвітіння минає 33-40 днів. Цвітіння триває два тижні. Квітконоси краще не зрізувати відразу після цвітіння, а дати їм завянути на рослині, тоді частина поживних речовин повернеться до цибулини. Квіткова стрілка зявляється раніше, ніж листя. Після цвітіння у гіппеаструма настає період інтенсивного росту листків і утворення поживних речовин для формування квітконосів наступного року. Чим більше листків утвориться на рослині під час вегетації, тим краще, бо кожні на чотири листки утворюється один квітконос.

Наприкінці вегетації (серпень) не підживлюють, а полив скорочують, зовсім припиняють його 15-20 вересня. Для збереження кореневої системи в період відносного спокою не можна допускати тривалого повного пересихання субстрату, а тому лише зрідка (приблизно раз на місяць) наливають воду у піддон.

Гіпеаструм фізіологічно не вибагливий до періоду спокою і здатний продукувати 2, а то й 3 квітконоси щорічно, і його можна вирощувати без періоду спокою. Тоді рослини утримують протягом року на сонячному вікні в теплій кімнаті і регулярно поливають. За такого догляду квітування відбувається нерегулярно і не прогнозовано, але листки не втрачають своєї краси впродовж усього року.

Розмножують гіппеаструм вегетативно - дітками, лусками, діленням цибулин, іноді насінням. Тривалість життя цибулин 30-40 років. Дітки утворюються як на статевозрілих, так і на молодих цибулинах, які ще не цвіли.

Для отримання великої кількості діток цибулину розрізують до денця на кілька частин. Краще розрізати на 4 частини, а в розрізи вставити розпірки. Або повністю розрізати цибулину на 4 частини і після підсихання зрізів висадити у промитий річковий пісок. Цибулини і в першому, і в другому випадках гинуть, але утвориться 6-8 великих діток, які зацвітуть через 2-3 роки. Дітки, що формують біля основи дорослої материнської цибулини, здатні утворювати квітконоси на 4-й рік.

Можна отримати і насіння гіппеаструма. Під час цвітіння на приймочку маточки наносять пилок мяким пензликом або прямо тичинкою. Пилок краще брати з іншої рослини. Його можна заготовити раніше і зберігати в герметичній упаковці в холодильнику. Так він залишається життєздатним близько 4-х років. На рослині пилок життєздатний 5-7 днів. Після запліднення завязується тригнізда кругляста коробочка. У кожному гнізді близько 70 насінин, які визрівають 1-2 місяці. Насіння висівають відразу ж після визрівання, оскільки багато сортів зберігають схожість нетривалий час. Висівають насіння в легку землесуміш на глибину 0,5 см. Проростки зявляються на 10-25-й день. Перші 2-3 роки сіянці витримують без періоду спокою, поливаючи упродовж всього року. Сіянці зацвітають на 4-5 рік. Першими зацвітають рослини з цибулин, діаметр яких становить 5 см і більше.

Основним захворюванням, яким уражується гіппеаструм, є стагоноспороз ("червоний опік"), який викликається грибком Stagonospora curtisii. Воно проявляється в утворенні червоних смуг і плям на цибулині, квіткова стрілка стає коротшою, також вкривається плямами і тріщинами. Розвиток хвороби спричинює дуже вологе повітря, надмірне підживлення азотом, надто глибоке висадження цибулини і надмірний полив. Уражені частини рослини слід вирізати і спалити, а дуже уражені рослини - знищити.

Використовують для озеленення мало- і середньогабаритних приміщень.

Фото Гіпеаструм d13, h35

Гіпеаструм d13, h35 фото 0

Гіпеаструм d13, h35 фото 1

Гіпеаструм d13, h35 фото 2

Товари схожі на Гіпеаструм d13, h35

Гортензія луцьк
55 грн.
Продаж кімнатних рослин луцьк
Декоративні рослини для дому луцьк
Квітково-декоративні рослини луцьк
Азалія луцьк
60 грн.

Інші товари схожі на Гіпеаструм d13, h35

Chamaecyparis pisifera Boulevard луцьк
100 грн.
Taxus x media Hilli луцьк
120 грн.
Thuja occidentalis Golden Globe луцьк
180 грн.
Juniperus scopulorum Blue Arrow луцьк
25 грн.
Abies_koreana Pyramidalis луцьк
490 грн.
Про нас
lvivmarket.net
Торгова площадка Львова
Соpyright © 2009-2015
Користувачам
Власникам бізнесу